Piabet Giriş İçin DNS Ayarları Değiştirme

Aslında bu ifade tam olarak gerçekçi bir ifade değildir. DNS ayar değişikliği ifadesinin, sadece piabet sitesi ile bütünleştirilmesi doğru değildir. Türkiye’de internet kullanıyor iseniz, yabancı ya da yasaklı bir siteye girmeye çalışıyor iseniz, sitenin açılmadığını görüyor ya da ekranlarda BTK ile kapatıldı şeklinde benzer bir yazıyı görüyor iseniz, uygulayabileceğiniz bir sistemdir. Elbette piabet giriş için DNS ayarları değiştirme şeklinde bir ifade de kullanılır ancak, DNS ayarları değiştirme sadece piabet sitesinde kullanılan bir sistem değildir.

Piabet Giriş İçin DNS Ayarları Değiştirme Zorunlu mu?

Sitenin kapatıldığını, engelleme kararının geçerli hale getirildiğini gördüğünüzde, piabet giriş sorunu yaşadığınızda tercih edebileceğiniz yöntemlere baktığınızda, DNS ayarları değiştirme işleminin bulunduğunu göreceksiniz. Fakat bu işlemi yapmanız zorunlu değildir. DNS ayar değişikliği gerçekleştirmeden de, farklı yöntemler üzerinden piabet sitesine giriş işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Piabet Giriş İçin DNS Ayarları Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kısa kısa maddeler halinde bu konuyu açıklamak mümkündür. Kullandığınız cihazları açarsınız, internet bağlantı simgesine gelirsiniz, kullandığınız internet bağlantısının ismini görürsünüz. Seçim işlemini yapar, sağ tıklama işlemi ile özellikler bölümüne gelirsiniz. Ekrana küçük bir pencere daha açılacaktır. Burada internet protokolü sürüm 4, internet kullanım kuralları ve benzeri ifadelerin yazıldığını göreceksiniz. Yeniden seçim işlemini yapıp, yeniden sağ tıklama işlemini yapıp, özellikler sekmesinden hareket etmelisiniz. Tekrar küçük bir pencere açıldığını göreceksiniz.

En alt bölüme doğru baktığınızda, aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan biçiminde, Türkçe ifadelerin bulunduğunu bu ifadenin hemen altında, alt alta sıralanmış iki farklı rakam grubunun yer aldığını göreceksiniz. İnternet üzerinden DNS sunucu adresleri 2019 ve benzeri ifadeler ile elde ettiğiniz rakamsal değerleri yani adresleri, görmüş olduğunuz adresler ile değiştirip, bütün sayfaları onaylayıp, kapatacaksınız.

Piabet Giriş İçin DNS Ayarları Değiştirme İşe Yarıyor mu?

Piabet giriş için DNS ayarları değiştirme elbette sonuç alabileceğiniz bir yöntemi işaret etmektedir. Ancak yazının içeriğinde de bahsedildiği gibi, zorunlu bir işlem değildir. Yapmasanız, bunun yerine piabet yeni giriş adresi piabet980 üzerinden hareket etseniz de, yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir